O městě a okolí


Město Postoloprty leží na břehu řeky Ohře na důležité silniční trase Praha-Chomutov a prochází jím železniční tratě Žatec-Most, Žatec-Louny. Postoloprtsko je díky svým klimatickým podmínkám vhodné především pro pěstování chmele, což zde má dlouhou tradici.  V  Postoloprtech je  i  několik  průmyslových  podniků  a  v  nedalekých  Počeradech  stojí  velká  tepelná  elektrárna.
Ve městě najdete mateřskou školu, základní školu, základní uměleckou školu, dům dětí a mládeže, zdravotní středisko a lékárnu.

Kulturní vyžití

Na Mírovém náměstí je Vám k dispozici kino, internet, městská knihovna s videopůjčovnou a ve městě dále najdete také divadlo J.K.Tyla. Pro kulturní akce je užívána otevřená scéna v zámecké zahradě, na Mírovém náměstí se konají několikrát do roka trhy. Svou tradici si získaly "Historické slavnosti", které se pořádají od roku 2003 vždy v květnu. Nedaleko Postoloprt (2,5 km) v obci Březno se nachází archeologický skanzen, kde můžete shlédnout rekonstruované pravěké a také středověké stavby.

Sportovní vyžití

Ve městě je krytý plavecký bazén se saunou a posilovnou, najdete zde solárium, fotbalové hřiště a tenisové kurty. Okolí Postoloprt je vhodné pro cyklistiku. Nedaleko se nachází letiště
na Rané, které má ideální podmínky pro závěsné létání.


Kostel     Kostel     Vše    
Úvodní stránka
Město
Restaurace
Disco club
Ubytování
Kontakty